UFO Grease

Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed
Dostupnosť Dodanie 5 dní
Môžeme doručiť do:
20.12.2023
Kód: SKU 108312
€17 –20 % €13,60
UFO Grease
Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed
grease
€17 –20 %

Rad mazív CeramicSpeed UFO obsahuje aktualizované balenie, ktoré časom zlepšuje použitie a skladovanie.

All Round Grase: CeramicSpeed All Round Grase je navrhnuté tak, aby vyhovovalo údržbe ložísk CeramicSpeed, maximalizuje životnosť a výkon vašich ložísk. Tento typ maziva je mazivo s nízkou až strednou viskozitou a funguje ako najlepší kompromis medzi vplyvom trenia a životnosťou. Odporúčame pre optimálne použitie v suchých a slnečných poveternostných podmienkach, kde nehrozí žiadne alebo len veľmi malé znečistenie ložiska. Aplikácia pokrýva väčšinou podmienky jazdy na ceste, dá sa však použiť aj v teréne za rovnakých podmienok počasia na všetkých typoch ložísk CeramicSpeed. Pri mazaní ložísk odporúčame mieru plnenia 60-80%.

Long Life Grease: Hovoríme tomu Long Life Grease, pretože toto mazivo poskytuje najlepšiu ochranu a životnosť vašich ložísk aj v tých najdrsnejších jazdných podmienkach. Je to najlepšia voľba, ak trávite čas jazdou na bicykli vo vlhkom prostredí a nepoužívate potiahnuté ložiská alebo ak je vaša disciplína MTB. Uvedomte si, že mazivo Long Life má o niečo vyšší koeficient trenia ako štandardné mazivo All Round. Jedná sa o stredne viskózne mazivo navrhnuté tak, aby poskytovalo najlepší výkon v najhorších jazdných podmienkach. Odporúčaná miera plnenia je 70-100%, v závislosti od poveternostných podmienok a použitia pri jazde.

Poznámka: môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. V prípade kontaktu s pokožkou okamžite opláchnite veľkým množstvom vody.

Race Day Grease: CeramicSpeed Race Day Grease je skvelou voľbou pri jazde a krátku časovku alebo trať, navrhnutý tak, aby poskytoval čo najnižšie trenie vďaka technológii dynamickej transformácie viskozity (DVT) použitej v jeho zložení. Keď je mazací film CeramicSpeed Race Day Grease vystavený vysokému tlaku v mieste kontaktu medzi guľôčkom a obežným kolesom, Race Day Grease okamžite zmení svoj stav na nižšiu kinematickú viskozitu, podobnú viskozite ľahkého oleja. Technológia DVT poskytuje jazdcovi to najlepšie z oboch svetov – vlastnosti ľahkého oleja s nízkym trením v kombinácii s dlhou životnosťou ľahkého maziva. Toto mazivo je ideálne pre keramické ložiská a je vhodné aj pre oceľové ložiská. Pri mazaní ložísk je odporúčaná miera plnenia na ceste 25-30% a v na dráhe 15-20%. Pri použití Race Day Grease je potrebné premazávanie častejšie.

Technické údaje

All Round Grease:

 • Pre použitie v ložiskách kolies a ložiskách stredového zloženia
 • Môže byť použitý pre zvýšenú odolnosť v kladkových kolesách pri použití v nepriaznivých poveternostných podmienkach
 • Priemerná životnosť 5000-10 000km alebo 3000-5000míľ v čistých podmienkach
 • 1000-3000 km alebo 600-1800 míľ životnosť vo vlhkých a drsných podmienkach
 • Známka NLGI – 2
 • Chemické zloženie, typ oleja – minerálny olej
 • – Di-urea
 • Farba: modrá
 • Teplota uskladnenia: 5-40oC/41-104cF
 • Spodná prevádzková teplota: -40 oC/-40cF
 • Horná prevádzková teplota: 150 oC/302 oF

Long Life Grease:

 • Pre použitie v ložiskách kolies a ložiskách stredového zloženia a hlavového zloženia
 • 8000-13000km alebo 5000-8000 míľ priemerná životnosť v čistých podmienkach
 • 3000-8000km alebo 1800-5000 míľ priemerná životnosť vo vlhkých a drsných podmienkach
 • Známka NLGI, DIN 51818-2
 • Chemické zloženie, typ oleja – minerálny olej
 • Chemické zloženie, hustota – mydlo s komplexom bária
 • Farba: hnedá
 • Teplota uskladnenia: 5-40oC/41-104cF
 • Spodná prevádzková teplota: -20 oC/-4cF
 • Horná prevádzková teplota: 140 oC/284 oF
 • Vrátane upozornenia na štítku

Race Day Grease:

 • Pre použitie v ložiskách kolies a ložiskách stredového zloženia
 • Optimálna účinnosť 1000-2000 km alebo 600-1200 míľ
 • Vyvinuté výhradne pre výkon – bez ochrany
 • Známka NLGI, DIN 51818-2
 • Chemické zloženie, typ oleja – syntetický uhľovodíkový olej
 • Chemické zloženie, hustota - lítiové mydlo
 • Farba: béžová
 • Teplota uskladnenia: 5-40oC/41-104cF
 • Spodná prevádzková teplota: -60oC/-76cF
 • Horná prevádzková teplota: 130 oC/266 oF

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

CeramicSpeed_brand_page

S CeramicSpeed ​​ste rýchlejší.

 

Produkty CeramicSpeed ​​vám pomôžu jazdiť rýchlejšie a s menšou energiou. To môže znamenať rozdiel medzi víťazstvom a prehrou. Či už jazdíte pre radosť alebo ste profesionálny športovec, ktorý preteká s časom, vždy budete mať prospech z ložísk CeramicSpeed. Šetríte energiu bez ohľadu na to, či ste na ceste, v triatlone, v teréne alebo na dráhe.
Pri optimalizácii bicykla sa oplatí zamerať na všetky detaily, najmä na malé časti, ktoré dokážu maximalizovať váš výkon. Vďaka unikátnej technológii ložísk CeramicSpeed ​​​​a optimalizácii reťazí ušetríte 10 až 16 wattov. 

Prečo sú keramické ložiská CeramicSpeed ​​obzvlášť užitočné na bicykloch 

ceramic-speed-ceramic-balls-1a3f9f8

Kľúčovým slovom je trenie. Trenie je zodpovedné za stratu energie pri každej jazde na bicykli. Cieľom by malo byť udržať trenie čo najnižšie. Tu pomáhajú kvalitné a presné ložiská CeramicSpeed. CeramicSpeed ​​​​pri vlastných testoch zistil, že s použitím jednotky CeramicSpeed ​​môžete ušetriť približne desať wattov. Tento efekt je posilnený dobrou starostlivosťou. V kombinácii s olejmi CeramicSpeed ​​​​UFO a ošetrujúcimi prípravkami sa pridávajú ďalšie dva až päť wattov. Celkovo takto bez problémov ušetríte 14 wattov. To je dosť veľa! Pri 40-kilometrovej trase s rýchlosťou 32 km/h by to zodpovedalo približne 2 minútam a 40 sekundám.

CeramicSpeed ​​​​- kvalita vyrobená v Dánsku

OSPW_Denmark

CeramicSpeed ​​​​vyrába vysoko kvalitné keramické ložiská už viac ako 15 rokov. Používajú sa na to len tie najlepšie suroviny. Veľa vedomostí a veľa skúseností urobí zvyšok. Každé ložisko CeramicSpeed® je ručne vyrábané v Dánsku a intenzívne kontrolované, aby sa zabezpečili vysoké štandardy kvality. Prostredníctvom všetkých týchto opatrení ponúkajú ložiská CeramicSpeed ​​extrémnu odolnosť proti nárazu, bezkonkurenčnú životnosť a minimálne trenie.

Ceramic Speed ​​​​OSPW – nadrozmerné kladky pre prehadzovačky

ceramicspeed-feature-1520474075

Skratka OSPW znamená „Systémy nadrozmerných kladkových kolies“. Efektivitu svojho pohonu môžete ďalej optimalizovať pomocou nadrozmerných koliesok zadnej prehadzovačky Ceramic Speed ​​alebo kompletnej klietky prehadzovačky od CeramicSpeed. Majú ložiská s nízkym trením a ponúkajú úsporu energie približne 2,4 wattu v porovnaní so štandardnými komponentmi. Nie nadarmo veľa profesionálnych tímov a športovcov dôveruje výrazným veľkým kolesám CeramicSpeed. OSPW je k dispozícii pre pohony Shimano, SRAM a Campagnolo.

Keramické ložiská, oleje & Co. - produktové portfólio CeramicSpeed

NmvNsH6gxrRdbeTECYgBXV

Od založenia spoločnosti je CeramicSpeed ​​všetko o vysoko kvalitných keramických ložiskách. Začalo to v roku 1998, keď Jacob Csizmadia prekonal 24-hodinový rekord v inline korčuľovaní. Bol na inline korčuliach s keramickými ložiskami. Potom prišiel s nápadom použiť tento typ ložiska aj na bicykli. Nasledujúci rok boli jeho kempy úspešné na Tour de France. CeramicSpeed ​​​​bol založený o niečo neskôr. Odvtedy sa v dánskom Holstebre vyrábajú keramické ložiská pre bicykle a pre priemyselné využitie. V priebehu rokov bolo pridaných veľa produktov. Dnes CeramicSpeed® vyrába vlastné komponenty bicyklov, v ktorých sú použité ich ložiská. Okrem remeníc prehadzovačky CeramicSpeed ​​sem patria aj spodné držiaky a náhlavné súpravy CeramicSpeed. Okrem toho CeramicSpeed ​​ponúka nasledujúce produkty:

Reťaz UFO CeramicSpeed ​​s nízkym trením pre lepší výkon radenia a menšie opotrebovanie pohonu.
Oleje a produkty starostlivosti predávané pod názvom UFO.
Rôzne stredové zloženia BSA a PressFit na montáž do rámu bicykla a na umiestnenie kľúk bicykla.
Rôzne upgradovacie súpravy ložísk pre náboje rôznych systémových kolies.
CeramicSpeed ​​​​PressFit Nástroje na profesionálnu a jednoduchú montáž stredových ložísk.
Jednotlivé keramické guľôčky a mnoho ďalších náhradných dielov pre dodatočnú montáž existujúcich ložísk.