BB30 Stredové zloženie pre MTB a cestu

Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed
Variant:
Dostupnosť Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
30.7.2024 30.7.2024 Zvoľte variant
Kód: SKU 101363 SKU 101365 Zvoľte variant
€279 €379 od €279
BB30 Stredové zloženie pre MTB a cestu
Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed

Stredové zloženie BB30 vám umožňuje spárovať kľuky s osou 30mm a kryty stredového zloženie s vnútorným priemerom 42mm. Cannondale bol priekopníkom tohto štandardu spolu so špeciálne navrhnutými kľukami a mnohí z nich našli výhody. Cestné verzie majú šírku 68mm, MTB má 73mm. Toto sú tiež ložiská, ktoré môžete použiť na výmenu ložísk v miskách PF30.

Na výber máte 2 druhy ložísk. Štandardné ložiská majú nízke trenie vďaka kalenej ocele a keramickým guličkám. Povlakované ložiská majú tie isté guľôčky nainštalované ale steny sú upravené pre ešte dlhšiu životnosť a hladší chod.

Obsah balenia

  • 2 ložiská
  • 2x1mm podložky
  • 2x0,5mm podložky
  • 2 prachovky
  • O-krúžok
  • CeramicSpeed LongLife grease
  • Nálepky

Technické údaje

BB30 bol navrhnutý tak, aby bol bicykel ľahší: žiadne misky, závity alebo nadbytočný kov, plus ľahšia, tuhšia kľuka. Preto má vreteno kľuky 30mm, čo bol veľký skok od úzkych priemerov so štvorcovým kužeľom.

Sú 2 šírky, cestné=68mm, MTB=73mm. Vyberte si aby sme zvolili vhodné mazivo.

Sú 3 druhy mazív. Race Day, All Round a Long Life. Prvé má najmenšie trenie, posledná je najodolnejšia. All Round dodávame pre cestné, Long Life pre MTB bicykle. Vymeňte mazivo podľa vašich predstáv.

Naše štandardné ložiská CeramicSpeed znižujú odpor o 75% v porovnaní s klasickými stredmi. Až o 0,3-0,4w na sadu. Je to výsledok kalenej ocele v kombinácii s guľôčkami CeramicSpeed, ktoré sú o 100% hladšie a o 15% tvrdšie ako keramická konkurencia. Vydržia aj dlhšie.

Inštalácia

Ak nemáte žiadne skúsenosti s inštaláciou stredových držiakov a ložísk, odporúčame vám nechať si nové ložiská namontovať v miestnom obchode s bicyklami.

Údržba                

Odporúčame, aby ste sa riadili našimi pokynmi, ako udržiavať spodné držiaky CeramicSpeed, aby ste dosiahli najnižšie trenie a najlepšiu životnosť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

CeramicSpeed_brand_page

S CeramicSpeed ​​ste rýchlejší.

 

Produkty CeramicSpeed ​​vám pomôžu jazdiť rýchlejšie a s menšou energiou. To môže znamenať rozdiel medzi víťazstvom a prehrou. Či už jazdíte pre radosť alebo ste profesionálny športovec, ktorý preteká s časom, vždy budete mať prospech z ložísk CeramicSpeed. Šetríte energiu bez ohľadu na to, či ste na ceste, v triatlone, v teréne alebo na dráhe.
Pri optimalizácii bicykla sa oplatí zamerať na všetky detaily, najmä na malé časti, ktoré dokážu maximalizovať váš výkon. Vďaka unikátnej technológii ložísk CeramicSpeed ​​​​a optimalizácii reťazí ušetríte 10 až 16 wattov. 

Prečo sú keramické ložiská CeramicSpeed ​​obzvlášť užitočné na bicykloch 

ceramic-speed-ceramic-balls-1a3f9f8

Kľúčovým slovom je trenie. Trenie je zodpovedné za stratu energie pri každej jazde na bicykli. Cieľom by malo byť udržať trenie čo najnižšie. Tu pomáhajú kvalitné a presné ložiská CeramicSpeed. CeramicSpeed ​​​​pri vlastných testoch zistil, že s použitím jednotky CeramicSpeed ​​môžete ušetriť približne desať wattov. Tento efekt je posilnený dobrou starostlivosťou. V kombinácii s olejmi CeramicSpeed ​​​​UFO a ošetrujúcimi prípravkami sa pridávajú ďalšie dva až päť wattov. Celkovo takto bez problémov ušetríte 14 wattov. To je dosť veľa! Pri 40-kilometrovej trase s rýchlosťou 32 km/h by to zodpovedalo približne 2 minútam a 40 sekundám.

CeramicSpeed ​​​​- kvalita vyrobená v Dánsku

OSPW_Denmark

CeramicSpeed ​​​​vyrába vysoko kvalitné keramické ložiská už viac ako 15 rokov. Používajú sa na to len tie najlepšie suroviny. Veľa vedomostí a veľa skúseností urobí zvyšok. Každé ložisko CeramicSpeed® je ručne vyrábané v Dánsku a intenzívne kontrolované, aby sa zabezpečili vysoké štandardy kvality. Prostredníctvom všetkých týchto opatrení ponúkajú ložiská CeramicSpeed ​​extrémnu odolnosť proti nárazu, bezkonkurenčnú životnosť a minimálne trenie.

Ceramic Speed ​​​​OSPW – nadrozmerné kladky pre prehadzovačky

ceramicspeed-feature-1520474075

Skratka OSPW znamená „Systémy nadrozmerných kladkových kolies“. Efektivitu svojho pohonu môžete ďalej optimalizovať pomocou nadrozmerných koliesok zadnej prehadzovačky Ceramic Speed ​​alebo kompletnej klietky prehadzovačky od CeramicSpeed. Majú ložiská s nízkym trením a ponúkajú úsporu energie približne 2,4 wattu v porovnaní so štandardnými komponentmi. Nie nadarmo veľa profesionálnych tímov a športovcov dôveruje výrazným veľkým kolesám CeramicSpeed. OSPW je k dispozícii pre pohony Shimano, SRAM a Campagnolo.

Keramické ložiská, oleje & Co. - produktové portfólio CeramicSpeed

NmvNsH6gxrRdbeTECYgBXV

Od založenia spoločnosti je CeramicSpeed ​​všetko o vysoko kvalitných keramických ložiskách. Začalo to v roku 1998, keď Jacob Csizmadia prekonal 24-hodinový rekord v inline korčuľovaní. Bol na inline korčuliach s keramickými ložiskami. Potom prišiel s nápadom použiť tento typ ložiska aj na bicykli. Nasledujúci rok boli jeho kempy úspešné na Tour de France. CeramicSpeed ​​​​bol založený o niečo neskôr. Odvtedy sa v dánskom Holstebre vyrábajú keramické ložiská pre bicykle a pre priemyselné využitie. V priebehu rokov bolo pridaných veľa produktov. Dnes CeramicSpeed® vyrába vlastné komponenty bicyklov, v ktorých sú použité ich ložiská. Okrem remeníc prehadzovačky CeramicSpeed ​​sem patria aj spodné držiaky a náhlavné súpravy CeramicSpeed. Okrem toho CeramicSpeed ​​ponúka nasledujúce produkty:

Reťaz UFO CeramicSpeed ​​s nízkym trením pre lepší výkon radenia a menšie opotrebovanie pohonu.
Oleje a produkty starostlivosti predávané pod názvom UFO.
Rôzne stredové zloženia BSA a PressFit na montáž do rámu bicykla a na umiestnenie kľúk bicykla.
Rôzne upgradovacie súpravy ložísk pre náboje rôznych systémových kolies.
CeramicSpeed ​​​​PressFit Nástroje na profesionálnu a jednoduchú montáž stredových ložísk.
Jednotlivé keramické guľôčky a mnoho ďalších náhradných dielov pre dodatočnú montáž existujúcich ložísk.