BB90 Stredové zloženie pre TREK Shimano

Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed

Stredové zloženie pre cestné bicykle značky Trek. 

Variant:
Dostupnosť Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
30.7.2024 30.7.2024 Zvoľte variant
Kód: SKU 101373 SKU 101374 Zvoľte variant
€279 €379 od €279
BB90 Stredové zloženie pre TREK Shimano
Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed

BB90 je štandardné nadrozmerné stredové zloženie pre bicykle Trek, ktorý sa nachádza len na cestných bicykloch. Miska je široká 90,5mm a je navrhnutý pre prácu s 24mm osami a cestnými kľukami a má ložiská vo vnútri misiek. Ložiská CeramicSpeed sa dodávajú ako dve ložiská, ktoré potom sa vtlačia do rámu.

Tieto 2 ložiská pozostávajú buď z ložísk CeramicSpeed štandard alebo CeramicSpeed s povrchovou úpravou. Obidva sú vybavené super hladkými, super okrúhlymi guličkami CeramicSpeed, ktoré sa nachádzajú v kalených oceľových drážkach.  Verzia Coated má kovový povlak nanesený povrch, vďaka čomu sú ešte hladšie a tvrdšie, čo má za následok nižší odpor a dlhšiu životnosť.

Obsah balenia

  • 2 BB90 ložiská
  • 2 tesnenia
  • 2 prachovky s podložkami
  • All Round Grease
  • Nálepky

Technické údaje

BB90 sú jednoduché a ľahké. Štandardné sú vyrobené pre 24mm os. Ložiská sú kompatibilné so Shimano a ostatné 24mm osi, ako FSA.

CeramicSpeed štandardné ložiská dosahujú aspoň 3x dlhšiu životnosť ako ostatné ložiská. Je to vďaka drážkam z kalenej ocele a guľôčkam CeramicSpeed, ktoré sú o 100% hladšie a o 15% tvrdšie ako keramická konkurencia. Tieto ložiská majú trecí odpor 0,3-0,4w na sadu, čo predstavuje priemerné 75% zníženie odporu v porovnaní so sériovými BB ložiskami.

Ložiská s povrchovou úpravou znižujú trenie a zvyšujú životnosť. Tieto ložiská majú až o 50% nižšie trenie a o 60% dlhšiu životnosť.

Vymeňte mazivo podľa druhu jazdy. Race Day Grease, All Round, a Long Life sú vyrobené spoločnosťou CS. Prvé má najmenší odpor, posledné má najdlhšiu životnosť. All round, stredné prevedenie je použité v vestných ložiskách.

Inštalácia

Ak nemáte žiadne skúsenosti s inštaláciou stredových držiakov a ložísk, odporúčame vám nechať si nové ložiská namontovať v miestnom obchode s bicyklami.

Údržba                

Odporúčame, aby ste sa riadili našimi pokynmi, ako udržiavať spodné držiaky CeramicSpeed, aby ste dosiahli najnižšie trenie a najlepšiu životnosť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

CeramicSpeed_brand_page

S CeramicSpeed ​​ste rýchlejší.

 

Produkty CeramicSpeed ​​vám pomôžu jazdiť rýchlejšie a s menšou energiou. To môže znamenať rozdiel medzi víťazstvom a prehrou. Či už jazdíte pre radosť alebo ste profesionálny športovec, ktorý preteká s časom, vždy budete mať prospech z ložísk CeramicSpeed. Šetríte energiu bez ohľadu na to, či ste na ceste, v triatlone, v teréne alebo na dráhe.
Pri optimalizácii bicykla sa oplatí zamerať na všetky detaily, najmä na malé časti, ktoré dokážu maximalizovať váš výkon. Vďaka unikátnej technológii ložísk CeramicSpeed ​​​​a optimalizácii reťazí ušetríte 10 až 16 wattov. 

Prečo sú keramické ložiská CeramicSpeed ​​obzvlášť užitočné na bicykloch 

ceramic-speed-ceramic-balls-1a3f9f8

Kľúčovým slovom je trenie. Trenie je zodpovedné za stratu energie pri každej jazde na bicykli. Cieľom by malo byť udržať trenie čo najnižšie. Tu pomáhajú kvalitné a presné ložiská CeramicSpeed. CeramicSpeed ​​​​pri vlastných testoch zistil, že s použitím jednotky CeramicSpeed ​​môžete ušetriť približne desať wattov. Tento efekt je posilnený dobrou starostlivosťou. V kombinácii s olejmi CeramicSpeed ​​​​UFO a ošetrujúcimi prípravkami sa pridávajú ďalšie dva až päť wattov. Celkovo takto bez problémov ušetríte 14 wattov. To je dosť veľa! Pri 40-kilometrovej trase s rýchlosťou 32 km/h by to zodpovedalo približne 2 minútam a 40 sekundám.

CeramicSpeed ​​​​- kvalita vyrobená v Dánsku

OSPW_Denmark

CeramicSpeed ​​​​vyrába vysoko kvalitné keramické ložiská už viac ako 15 rokov. Používajú sa na to len tie najlepšie suroviny. Veľa vedomostí a veľa skúseností urobí zvyšok. Každé ložisko CeramicSpeed® je ručne vyrábané v Dánsku a intenzívne kontrolované, aby sa zabezpečili vysoké štandardy kvality. Prostredníctvom všetkých týchto opatrení ponúkajú ložiská CeramicSpeed ​​extrémnu odolnosť proti nárazu, bezkonkurenčnú životnosť a minimálne trenie.

Ceramic Speed ​​​​OSPW – nadrozmerné kladky pre prehadzovačky

ceramicspeed-feature-1520474075

Skratka OSPW znamená „Systémy nadrozmerných kladkových kolies“. Efektivitu svojho pohonu môžete ďalej optimalizovať pomocou nadrozmerných koliesok zadnej prehadzovačky Ceramic Speed ​​alebo kompletnej klietky prehadzovačky od CeramicSpeed. Majú ložiská s nízkym trením a ponúkajú úsporu energie približne 2,4 wattu v porovnaní so štandardnými komponentmi. Nie nadarmo veľa profesionálnych tímov a športovcov dôveruje výrazným veľkým kolesám CeramicSpeed. OSPW je k dispozícii pre pohony Shimano, SRAM a Campagnolo.

Keramické ložiská, oleje & Co. - produktové portfólio CeramicSpeed

NmvNsH6gxrRdbeTECYgBXV

Od založenia spoločnosti je CeramicSpeed ​​všetko o vysoko kvalitných keramických ložiskách. Začalo to v roku 1998, keď Jacob Csizmadia prekonal 24-hodinový rekord v inline korčuľovaní. Bol na inline korčuliach s keramickými ložiskami. Potom prišiel s nápadom použiť tento typ ložiska aj na bicykli. Nasledujúci rok boli jeho kempy úspešné na Tour de France. CeramicSpeed ​​​​bol založený o niečo neskôr. Odvtedy sa v dánskom Holstebre vyrábajú keramické ložiská pre bicykle a pre priemyselné využitie. V priebehu rokov bolo pridaných veľa produktov. Dnes CeramicSpeed® vyrába vlastné komponenty bicyklov, v ktorých sú použité ich ložiská. Okrem remeníc prehadzovačky CeramicSpeed ​​sem patria aj spodné držiaky a náhlavné súpravy CeramicSpeed. Okrem toho CeramicSpeed ​​ponúka nasledujúce produkty:

Reťaz UFO CeramicSpeed ​​s nízkym trením pre lepší výkon radenia a menšie opotrebovanie pohonu.
Oleje a produkty starostlivosti predávané pod názvom UFO.
Rôzne stredové zloženia BSA a PressFit na montáž do rámu bicykla a na umiestnenie kľúk bicykla.
Rôzne upgradovacie súpravy ložísk pre náboje rôznych systémových kolies.
CeramicSpeed ​​​​PressFit Nástroje na profesionálnu a jednoduchú montáž stredových ložísk.
Jednotlivé keramické guľôčky a mnoho ďalších náhradných dielov pre dodatočnú montáž existujúcich ložísk.