Nadrozmerné kladkové kolieska 13/19 zubov

Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed

Náhradné nadrozmerné kladkové kolieska 13/19 zubov pre vaše CeramicSpeed OSPW systémy.

Variant:
Dostupnosť Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Dodanie 5 dní Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
10.6.2024 10.6.2024 10.6.2024 10.6.2024 10.6.2024 10.6.2024 10.6.2024 10.6.2024 Zvoľte variant
Kód: SKU 110565 SKU 110566 SKU 102414 SKU 102428 SKU 102415 SKU 102429 SKU 110202 SKU 110203 Zvoľte variant
€319 €399 €319 €399 €319 €399 €319 €399 od €319
Nadrozmerné kladkové kolieska 13/19 zubov
Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed

Sú vhodné pre nasledujúce OSPW systémy:

  • OSPW Shimano 9200/9100
  • OSPW Shimano 9100/9150 a 8000 SS/850 SS
  • OSPW Shimano GRX810/815 a RX800/805
  • OSPW Campagnolo 11r EPS a mechanické
  • OSPW Campagnolo 12r EPS

Údržba

Nedajú sa stanoviť žiadne pravidlá, ako často by ste mali meniť nadrozmerné kladkové ložiská. Frekvencia údržby závisí od poveternostných podmienok, v ktorých jazdíte. Pozrite si nižšie rady týkajúce sa údržby pre systémy nadmerných kladkových kolies pre SRAM, užitočné aj v prípade Shimano.

Všeobecné informácie

Opotrebovaná reťaz výrazne zvýši opotrebenie kolies kladiek, preto sa uistite, že ste reťaz vymenili skôr, než sa úplne opotrebuje. Za normálnych podmienok vám odporúčame udržiavať nadrozmerné kladkové kolieska, keď jazdíte v mokrých podmienkach, umývate bicykel alebo zakaždým, keď mažete reťaz.

Pri priebežnej údržbe pridajte kvapku oleja do mazacích miest, aby ste dosiahli optimálny výkon. Mazacie body nájdete na zadnej doske klietky. Uistite sa, že je systém OSPW umiestnený vodorovne, aby sa zabezpečilo, že olej dosiahne ložiská kolies nadrozmernej kladky. Odporúčame používať CeramicSpeed olej na systémy OSPW. Dá sa kúpiť u predajcov CeramicSpeed po celom svete alebo v našom internetovom obchode. (Všimnite si, že fľaša CeramicSpeed olej je súčasťou balenia produktu, keď si zakúpite systém OSPW.)

Pri cestovaná sa váš systém OSPW nezmestí do cestovnej tašky pre bicykel. Odporúčame demontovať celú zadnú prehadzovačku a zabaliť ju nabok.

Rozšírená údržba

Približne raz za pol roka odporúčame, aby ste dosiahli dlhšiu výdrž. V tomto prípade by ste mali rozmontovať veľkoobjemové kolieska z klietky, odstrániť tesnenia z oboch strán a vyčistiť všetky časti v šejkeri s odmasťovačom. Po vyčistení vysušte komponenty, dajte dve kvapky oleja na keramické ložiská, vložte tesnenia späť a znovu namontujte kolieska. Pri odmontovaní klietky budete potrebovať 2,5 milimetrový imbusový kľúč pre šroby koliesok a 2 milimetrový imbusový kľúč pre šróby veže. Na opätovné namontovanie skrutiek sa zaťahujú skrutky kolieska až do maximálneho krútiaceho momentu 1Nm a šróby veže do 0,3 Nm. Na to sa odporúča nástroj s meraním krútiaceho momentu (momentový kľúč). Ak jazdíte v mokrom a bahnitom prostredí, odporúčame vám častejšiu rozšírenú údržbu a výmenu oleja za All Round Grease pre lepšiu ochranu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

CeramicSpeed_brand_page

S CeramicSpeed ​​ste rýchlejší.

 

Produkty CeramicSpeed ​​vám pomôžu jazdiť rýchlejšie a s menšou energiou. To môže znamenať rozdiel medzi víťazstvom a prehrou. Či už jazdíte pre radosť alebo ste profesionálny športovec, ktorý preteká s časom, vždy budete mať prospech z ložísk CeramicSpeed. Šetríte energiu bez ohľadu na to, či ste na ceste, v triatlone, v teréne alebo na dráhe.
Pri optimalizácii bicykla sa oplatí zamerať na všetky detaily, najmä na malé časti, ktoré dokážu maximalizovať váš výkon. Vďaka unikátnej technológii ložísk CeramicSpeed ​​​​a optimalizácii reťazí ušetríte 10 až 16 wattov. 

Prečo sú keramické ložiská CeramicSpeed ​​obzvlášť užitočné na bicykloch 

ceramic-speed-ceramic-balls-1a3f9f8

Kľúčovým slovom je trenie. Trenie je zodpovedné za stratu energie pri každej jazde na bicykli. Cieľom by malo byť udržať trenie čo najnižšie. Tu pomáhajú kvalitné a presné ložiská CeramicSpeed. CeramicSpeed ​​​​pri vlastných testoch zistil, že s použitím jednotky CeramicSpeed ​​môžete ušetriť približne desať wattov. Tento efekt je posilnený dobrou starostlivosťou. V kombinácii s olejmi CeramicSpeed ​​​​UFO a ošetrujúcimi prípravkami sa pridávajú ďalšie dva až päť wattov. Celkovo takto bez problémov ušetríte 14 wattov. To je dosť veľa! Pri 40-kilometrovej trase s rýchlosťou 32 km/h by to zodpovedalo približne 2 minútam a 40 sekundám.

CeramicSpeed ​​​​- kvalita vyrobená v Dánsku

OSPW_Denmark

CeramicSpeed ​​​​vyrába vysoko kvalitné keramické ložiská už viac ako 15 rokov. Používajú sa na to len tie najlepšie suroviny. Veľa vedomostí a veľa skúseností urobí zvyšok. Každé ložisko CeramicSpeed® je ručne vyrábané v Dánsku a intenzívne kontrolované, aby sa zabezpečili vysoké štandardy kvality. Prostredníctvom všetkých týchto opatrení ponúkajú ložiská CeramicSpeed ​​extrémnu odolnosť proti nárazu, bezkonkurenčnú životnosť a minimálne trenie.

Ceramic Speed ​​​​OSPW – nadrozmerné kladky pre prehadzovačky

ceramicspeed-feature-1520474075

Skratka OSPW znamená „Systémy nadrozmerných kladkových kolies“. Efektivitu svojho pohonu môžete ďalej optimalizovať pomocou nadrozmerných koliesok zadnej prehadzovačky Ceramic Speed ​​alebo kompletnej klietky prehadzovačky od CeramicSpeed. Majú ložiská s nízkym trením a ponúkajú úsporu energie približne 2,4 wattu v porovnaní so štandardnými komponentmi. Nie nadarmo veľa profesionálnych tímov a športovcov dôveruje výrazným veľkým kolesám CeramicSpeed. OSPW je k dispozícii pre pohony Shimano, SRAM a Campagnolo.

Keramické ložiská, oleje & Co. - produktové portfólio CeramicSpeed

NmvNsH6gxrRdbeTECYgBXV

Od založenia spoločnosti je CeramicSpeed ​​všetko o vysoko kvalitných keramických ložiskách. Začalo to v roku 1998, keď Jacob Csizmadia prekonal 24-hodinový rekord v inline korčuľovaní. Bol na inline korčuliach s keramickými ložiskami. Potom prišiel s nápadom použiť tento typ ložiska aj na bicykli. Nasledujúci rok boli jeho kempy úspešné na Tour de France. CeramicSpeed ​​​​bol založený o niečo neskôr. Odvtedy sa v dánskom Holstebre vyrábajú keramické ložiská pre bicykle a pre priemyselné využitie. V priebehu rokov bolo pridaných veľa produktov. Dnes CeramicSpeed® vyrába vlastné komponenty bicyklov, v ktorých sú použité ich ložiská. Okrem remeníc prehadzovačky CeramicSpeed ​​sem patria aj spodné držiaky a náhlavné súpravy CeramicSpeed. Okrem toho CeramicSpeed ​​ponúka nasledujúce produkty:

Reťaz UFO CeramicSpeed ​​s nízkym trením pre lepší výkon radenia a menšie opotrebovanie pohonu.
Oleje a produkty starostlivosti predávané pod názvom UFO.
Rôzne stredové zloženia BSA a PressFit na montáž do rámu bicykla a na umiestnenie kľúk bicykla.
Rôzne upgradovacie súpravy ložísk pre náboje rôznych systémových kolies.
CeramicSpeed ​​​​PressFit Nástroje na profesionálnu a jednoduchú montáž stredových ložísk.
Jednotlivé keramické guľôčky a mnoho ďalších náhradných dielov pre dodatočnú montáž existujúcich ložísk.