UFO Clean Bearings

Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed

Čistiaci prostriedok na dôkladné odstránenie mastnoty a špiny z ložísk. 

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
18.4.2024
Kód: SKU 110257
€25 –20 % €20
UFO Clean Bearings
Neohodnotené
Značka: CeramicSpeed
bearing clean
€25 –20 %

CeramicSpeed UFO Clean Bearings dôkladne odstraňujú mastnotu a špinu z ložísk. Jedinečné vlastnosti účinne rozkladajú mazivo a umožňujú jednoduché čistenie stredových konzol, kolies, hlavového zloženia a ložísk kolies.

Jedná sa o netoxickú a biologicky odbúrateľnú formulu – šetrnú a bezpečnú k životnému prostrediu.

Upozorňujeme, že nová aktualizovaná fľaša sa dodáva s presnou tryskou namiesto pipety pre jednoduchšie skladovanie a prepravu.

Technické údaje

  • Netoxická a biologicky odbúrateľná formula
  • Dôkladne odstraňuje mastnotu a špinu z ložísk
  • Vyvinuté a plnené do fliaš v Dánsku
  • Obsahuje 100ml / fľaška
  • Nie je optimálne pre čistenie hnacieho ústrojenstva
  • Bezpečné pre karbónové, lesklé alebo matné lakované a eloxované povrchy

Upozorňujeme, že nová aktualizovaná fľaša sa dodáva s presnou tryskou namiesto pipety pre jednoduchšie skladovanie a prepravu.

Údržba

Príprava

Ak je to možné, štandardná údržba môže a mala by sa vykonávať bez vyberania ložísk z ich misky, otvoru rámu alebo puzdra náboja. Tým sa obmedzí potenciálne namáhanie alebo poškodenie nárazom spôsobené vyrezaním ložísk a ich opätovnou montážou.

Pri kľukách odstráňte kľuky, všetky rozpery a kryty proti prachu.

Pri nábojoch sa riaďte pokynmi výrobcu náboja/kolesa na demontáž osky a/alebo protiprachové kryty na prístup k ložiskám.

Keď je čelo ložiska viditeľné, použite ostrý nôž alebo plochý hrot na zdvihnutie tesnenia ložiska, začnite na vnútornom okraji (na vnútornom krúžku) a opatrne ho nadvihnite. Malé, plynulé pohyby pomôžu zabrániť poškodeniu tesnenia počas odstraňovania. Po odstránení tesnenia utrite obe strany dočista, uistite sa, že je úplne ploché a odložte. Teraz by ste mali mať prístup k jednotlivým guľôčkam vo vnútri ložiska. Pomocou handričky alebo handry zotrite mastnotu z čela ložiska čím odkryjete guľôčky. Ak vidíte pevný krúžok, pozeráte sa na zadnú časť ložiska. Neexistuje žiadny smer k výkonu ložiska, ale čistenie a údržba sú jednoduchšie a efektívnejšie, keď sa vykonávajú z čela/spredu ložiska. V tomto čase sa môžete rozhodnúť otočiť ložisko, aby ste umožnili dostatočné čistenie a uľahčili budúcu údržbu.

Normálne čistenie

Na preplachovanie a čistenie ložísk CeramicSpeed bol UFO Clean Bearings vyvinutý ako netoxický ľahko použiteľný čistič ložísk. Pomocou trysky pridajte niekoľko kvapiek čistiaceho prostriedku do každého ložiska (cca 0,2 – 2ml v závislosti od veľkosti ložiska). Otočte ložisko aby ste spôsobili ,,premiešanie´´ vo vnútri ložiska.

Po namočení na 3-5 minút použite stlačený vzduch na vyplachovanie mastnoty a kontaminácie. Ak je to potrebné, tento postup opakujte druhýkrát na úplné vyčistenie ložiska. Keď je ložisko vizuálne vyčistené a hladko sa otáča, nechajte ložisko vyschnúť na vzduchu pred nanesením čerstvého mastného oleja. Na dosiahnutie najlepších výkonov a dlhovekosti postupujte podľa príručky pre výber a aplikáciu mastných látok v dolnej časti tohto dokumentu. Po nanesení maziva znovu nainštalujte tesnenie tváre položením na ložisko (celková kaučuková strana by mala byť smerom von) a rovnomerne ho stlačte do drážky na vonkajšej dráhe. Pečať by mala sedieť rovno na ložisku. Pri opätovnej montáži súčastí si pozorne všimnite smer, v ktorom sa nachádzajú prachové kryty.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

CeramicSpeed_brand_page

S CeramicSpeed ​​ste rýchlejší.

 

Produkty CeramicSpeed ​​vám pomôžu jazdiť rýchlejšie a s menšou energiou. To môže znamenať rozdiel medzi víťazstvom a prehrou. Či už jazdíte pre radosť alebo ste profesionálny športovec, ktorý preteká s časom, vždy budete mať prospech z ložísk CeramicSpeed. Šetríte energiu bez ohľadu na to, či ste na ceste, v triatlone, v teréne alebo na dráhe.
Pri optimalizácii bicykla sa oplatí zamerať na všetky detaily, najmä na malé časti, ktoré dokážu maximalizovať váš výkon. Vďaka unikátnej technológii ložísk CeramicSpeed ​​​​a optimalizácii reťazí ušetríte 10 až 16 wattov. 

Prečo sú keramické ložiská CeramicSpeed ​​obzvlášť užitočné na bicykloch 

ceramic-speed-ceramic-balls-1a3f9f8

Kľúčovým slovom je trenie. Trenie je zodpovedné za stratu energie pri každej jazde na bicykli. Cieľom by malo byť udržať trenie čo najnižšie. Tu pomáhajú kvalitné a presné ložiská CeramicSpeed. CeramicSpeed ​​​​pri vlastných testoch zistil, že s použitím jednotky CeramicSpeed ​​môžete ušetriť približne desať wattov. Tento efekt je posilnený dobrou starostlivosťou. V kombinácii s olejmi CeramicSpeed ​​​​UFO a ošetrujúcimi prípravkami sa pridávajú ďalšie dva až päť wattov. Celkovo takto bez problémov ušetríte 14 wattov. To je dosť veľa! Pri 40-kilometrovej trase s rýchlosťou 32 km/h by to zodpovedalo približne 2 minútam a 40 sekundám.

CeramicSpeed ​​​​- kvalita vyrobená v Dánsku

OSPW_Denmark

CeramicSpeed ​​​​vyrába vysoko kvalitné keramické ložiská už viac ako 15 rokov. Používajú sa na to len tie najlepšie suroviny. Veľa vedomostí a veľa skúseností urobí zvyšok. Každé ložisko CeramicSpeed® je ručne vyrábané v Dánsku a intenzívne kontrolované, aby sa zabezpečili vysoké štandardy kvality. Prostredníctvom všetkých týchto opatrení ponúkajú ložiská CeramicSpeed ​​extrémnu odolnosť proti nárazu, bezkonkurenčnú životnosť a minimálne trenie.

Ceramic Speed ​​​​OSPW – nadrozmerné kladky pre prehadzovačky

ceramicspeed-feature-1520474075

Skratka OSPW znamená „Systémy nadrozmerných kladkových kolies“. Efektivitu svojho pohonu môžete ďalej optimalizovať pomocou nadrozmerných koliesok zadnej prehadzovačky Ceramic Speed ​​alebo kompletnej klietky prehadzovačky od CeramicSpeed. Majú ložiská s nízkym trením a ponúkajú úsporu energie približne 2,4 wattu v porovnaní so štandardnými komponentmi. Nie nadarmo veľa profesionálnych tímov a športovcov dôveruje výrazným veľkým kolesám CeramicSpeed. OSPW je k dispozícii pre pohony Shimano, SRAM a Campagnolo.

Keramické ložiská, oleje & Co. - produktové portfólio CeramicSpeed

NmvNsH6gxrRdbeTECYgBXV

Od založenia spoločnosti je CeramicSpeed ​​všetko o vysoko kvalitných keramických ložiskách. Začalo to v roku 1998, keď Jacob Csizmadia prekonal 24-hodinový rekord v inline korčuľovaní. Bol na inline korčuliach s keramickými ložiskami. Potom prišiel s nápadom použiť tento typ ložiska aj na bicykli. Nasledujúci rok boli jeho kempy úspešné na Tour de France. CeramicSpeed ​​​​bol založený o niečo neskôr. Odvtedy sa v dánskom Holstebre vyrábajú keramické ložiská pre bicykle a pre priemyselné využitie. V priebehu rokov bolo pridaných veľa produktov. Dnes CeramicSpeed® vyrába vlastné komponenty bicyklov, v ktorých sú použité ich ložiská. Okrem remeníc prehadzovačky CeramicSpeed ​​sem patria aj spodné držiaky a náhlavné súpravy CeramicSpeed. Okrem toho CeramicSpeed ​​ponúka nasledujúce produkty:

Reťaz UFO CeramicSpeed ​​s nízkym trením pre lepší výkon radenia a menšie opotrebovanie pohonu.
Oleje a produkty starostlivosti predávané pod názvom UFO.
Rôzne stredové zloženia BSA a PressFit na montáž do rámu bicykla a na umiestnenie kľúk bicykla.
Rôzne upgradovacie súpravy ložísk pre náboje rôznych systémových kolies.
CeramicSpeed ​​​​PressFit Nástroje na profesionálnu a jednoduchú montáž stredových ložísk.
Jednotlivé keramické guľôčky a mnoho ďalších náhradných dielov pre dodatočnú montáž existujúcich ložísk.